fbpx
Full 1
Full 1

Jam session to spotkanie, na którym muzycy (amatorscy oraz profesjonalni) improwizują i tworzą wspólnie muzykę. Taka forma komponowania wciąż zyskuje na popularności. Coraz częściej można spotkać się z muzyczną improwizacją w barach i na wydarzeniach plenerowych. Jam session ma przeważnie bardzo luźną formę. Artyści włączający się w taką inicjatywę podchodzą otwarcie do nowych osób, które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki. To piękne doświadczenie jest bardzo rozwijające, dlatego warto dołączyć do muzyków i wyrazić dźwiękami, co nam w duszy gra.

Kto może wziąć udział w jam session?

Do jam session może przyłączyć się każdy, kto kocha muzykę. Oczywiście warto mieć nie najgorszy słuch muzyczny i jakiekolwiek doświadczenie w grze na instrumentach, ale dla zupełnych amatorów również będzie miejsce na takiej sesji. Ważnym elementem wspólnego tworzenia jest współpraca, dlatego nie należy usilnie starać się przebijać na pierwszy plan. Muzycy podczas jam session powinni wyczuć powstającą melodię oraz rytm, a także grać tak, by muzyka brzmiała harmonijnie i spójnie. Angażując się w sesję jam, możemy stworzyć wspólnie coś niesamowitego. Każdy jest unikatowy, a będąc częścią spontanicznej kompozycji, wnosi do muzyki trochę swojego niepowtarzalnego świata.

Studyjne jam session we Wrocławiu? Oczywiście!

Wydarzenia z jam session we Wrocławiu są bardzo popularne. Na mapie stolicy Dolnego Śląska znajdziesz kilka ciekawych miejsc, w których regularnie odbywają się sesje improwizowanej twórczości muzycznej. Niektóre knajpy oferują dostęp do swoich instrumentów, dlatego wystarczy, że weźmiesz ze sobą miłość do muzyki oraz trochę odwagi i już możesz stać się częścią wyjątkowego jamu. Granie z nieznanymi wcześniej osobami jest wspaniałym doświadczeniem. W takich chwilach możesz poczuć, że realnie wnosisz coś pięknego do Waszego życia. Połączenie unikalnych stylów potrafi zaowocować nawet powstaniem nowego zespołu. Może właśnie taka improwizacja jest dla Ciebie szansą, by być zauważonym?

Jeżeli brałeś udział w jam session i w efekcie stałeś się częścią grupy, która chce dalej razem grać – masz duże szczęście! Tylko co zrobić, jeśli nie masz swojego instrumentu? Na pewno nie wolno się wycofać! W dzwiekowa.pl mamy rozwiązanie tego problemu. Zapraszamy do naszego studia samodzielnych nagrań. Udostępniamy Wam perkusje, mikrofony, pianina, miksery i kolumny, z których możecie swobodnie korzystać tak długo, jak chcecie. Nasze studio jest dostępne całą dobę, każdego dnia (również w niedziele i święta). Oferujemy swoje usługi w czterech lokalizacjach we Wrocławiu:

  1. Dźwiękówa Młyn Sułkowice;
  2. Dźwiękówa Tęczowa 57;
  3. Dźwiękówa Bystrzycka 69;
  4. Dźwiękówa Browar Mieszczański – tylko w tej lokalizacji możliwe jest samodzielne nagrywanie waszych prób!.

Dodatkowo otworzyliśmy nowe, dedykowane studio nagraniowe wraz z realizatorem dźwięku- jest dostępne w Dźwiękówa Bystrzycka 69

Jaki instrument przewodzi w jam session?

Każde jam session jest inne, a to, jaki instrument będzie mu przewodził, zależy od składu grupy muzyków. Istotne są oczywiście charaktery osób improwizujących, jak również klimat imprezy oraz miejsca spotkania. Często perkusista nadaje rytm i tempo, a reszta muzyków dostosowuje swoją grę do niego. Nie jest to oczywiście regułą, bo jakże mogłoby być, skoro nie w każdym składzie na jam session gra perkusja. Improwizowane spotkania muzyczne potrafią wnieść wiele pozytywów do naszego życia. Jednym z nich jest oczywiście poznanie ciekawych osób, ale oprócz tego ćwiczymy również słuch muzyczny, umiejętność elastycznego dostosowywania się do zmian tempa, melodii oraz harmonii, a także odkrywamy nowe style i oryginalny vibe.

Jakie gatunki muzyki grają na jam session?

Początki jam session to lata 60. w USA. Ówcześnie można było spotkać w knajpach grupy muzyków, którzy po godzinach pracy grali improwizowany jazz. Jam session z tamtych lat to jednak coś innego niż obecnie. Współczesne sesje nie są tak hermetyczne i chętnie przyjmują zupełnie przypadkowe osoby. Raczej się nie zdarza, by ktoś został wyproszony z jam session. Muzycy grający w spontanicznie tworzonych zespołach są zazwyczaj bardzo otwarci i przyjaźni. Właśnie takie nastawienie należy mieć, by wejść w przyjemny jam. Niepotrzebne są wątpliwości, wstyd i brak pewności siebie. Niech muzyka stanie się lekarstwem, a grupa artystów idealnym wsparciem.

Jamowe sesje to idealna okazja do złączenia kilku stylów muzycznych. Każdy z grupy grajków może pochodzić z zupełnie innego świata, a jednak są oni w stanie połączyć swoje talenty w harmonijną całość. W tym właśnie tkwi piękno otwartości i improwizacji. Niezależnie od tego, co nas dzieli, możemy utworzyć wspólnotę, która będzie świetnie się rozumieć oraz darzyć dużą sympatią. Różnorodność charakterów, różne poziomy umiejętności i mnogość doświadczeń potrafią być niesamowitą mieszanką rodzącą niepowtarzalną muzykę. Możliwości, jakie daje jam session, są wręcz nieograniczone. Niejednokrotnie na takich spotkaniach pojawiają się osoby ze swoimi oryginalnymi instrumentami, a czasem także wykorzystują przypadkowe przedmioty do tworzenia muzyki.

Jaki wokal pasuje do jam session?

Kochasz śpiewać i chcesz dołączyć do sesji jam? Nie przejmuj się tym, jaką barwę ma Twój głos lub czy dasz radę sprostać oczekiwaniom słuchaczy. Pamiętaj, że ile osób, tyle gustów. Jeżeli śpiew jest Twoją pasją, wyjdź z nim do ludzi i daj się poznać. Karaoke nie jest jedyną możliwą opcją, by zaśpiewać publicznie. W środowiskach i miejscach otwartych na jam session na pewno przyjmą Cię z otwartymi ramionami. Może akurat stworzycie ciekawy cover znanego utworu albo zupełnie niespotykaną aranżację z freestylem w roli głównej. Muzyka nas rozwija, łączy i uszczęśliwia. Im częściej będziemy się nią dzielić, tym więcej nam da.

Kontakt:
695 474 177
691 509 513
info@dzwiekowa.pl

Social Media