fbpx
Full 1
Full 1

Autotune to wtyczka do cyfrowej korekty dźwięku. Dla niektórych artystów jest zbawienną opcją, która pozwala nieco zatuszować braki w umiejętnościach wokalnych. Często można spotkać taką korektę w piosenkach popowych wokalistów, lecz stała się ona również popularna u osób tworzących newschoolowy rap. Nieczystości w śpiewie wyjątkowo łatwo skorygować przy użyciu elektronicznych korektorów ze wtyczką autotune. Co to daje? Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Dla niektórych będzie to czas, który musieliby poświęcić na naukę śpiewu, a dla innych czas, którego wymagałoby powtarzanie nie do końca udanego utworu.

Jakie są zalety autotune?

Wtyczka do cyfrowej korekty dźwięku daje wiele możliwości i ma sporo zalet. Wśród nich można wymienić:

  1. Dźwiękówa Młyn Sułkowice;
  2. Dźwiękówa Tęczowa 57;
  3. Dźwiękówa Bystrzycka 69;
  4. Dźwiękówa Browar Mieszczański – tylko w tej lokalizacji możliwe jest samodzielne nagrywanie waszych prób!.

Dodatkowo otworzyliśmy nowe, dedykowane studio nagraniowe wraz z realizatorem dźwięku- jest dostępne w Dźwiękówa Bystrzycka 69

Jak widać, zalety autotune znacznie wpływają na treści dostarczane nam przez muzyków, jednak nie każdy jest do tego przekonany. Muzyka poprawiana przez ten plugin niejednokrotnie brzmi bardziej sztucznie. Nie powinno to być zaskoczeniem, skoro jest to cyfrowy korektor. O ile sporadyczne wykorzystywanie funkcji autotune może być akceptowane przez bardziej wybrednych melomanów, o tyle używanie takiej korekty do poprawy całego utworu nie mieści się już w ich granicach tolerancji.

Studio nagraniowe udostępniające cyfrową korektę dźwięku Autotune

Nawet jeśli nie wiesz, co to jest autotune, wystarczy, że usłyszysz go raz, a rozpoznasz go zawsze. Taka forma edycji wokalu wręcz rzuca się w oczy (a konkretniej w uszy). Można długo polemizować, czy autotune jest dobry, czy zły, bo choć daje ogrom nowych możliwości dla artystów, wciąż ma wielu przeciwników. Muzyka to przecież obszerny zbiór, a dzięki postępowi technologicznemu znajdzie się w niej miejsce dla zdecydowanie większego grona profesjonalnych i amatorskich twórców.

Jeżeli chcesz zacząć nagrywać swoją muzyczną twórczość, a nie masz odpowiedniego sprzętu, możesz skorzystać z możliwości, jakie daje nasze studio samodzielnych nagrań we Wrocławiu. Udostępniamy Wam gitary, perkusje, mikrofony, pianina, miksery i kolumny, z których możecie swobodnie korzystać tak długo, jak chcecie lub potrzebujecie. Nasze studio jest dostępne całą dobę, każdego dnia (również w niedziele i święta). Oferujemy swoje usługi w czterech lokalizacjach we Wrocławiu:

  1. Dźwiękówa Młyn Sułkowice;
  2. Dźwiękówa Tęczowa 57;
  3. Dźwiękówa Bystrzycka 69;
  4. Dźwiękówa Browar Mieszczański.

Co daje autotune?

Czy da się przekonać przeciwników wtyczki autotune do tego, że wcale nie jest to wyłącznie samo zło? Dlaczego tak wiele osób nie znosi piosenek z cyfrową korektą? Oczywiście można oczekiwać, że muzyka będzie owocem geniuszu, talentu oraz ciężkiej pracy. Dla audiofili to właśnie w dźwiękach zawiera się jej całe piękno i to, co z nich powstaje, powinno być arcydziełem. Nie można zaprzeczyć słuszności, że różnorodność brzmień, harmonii, tonów itd., które wydobywamy z instrumentów, tworzy odrębny świat pełen niesamowitych wrażeń.

Muzyka pomaga nam poczuć nasze emocje i niejako poznać duszę artysty. Dźwięki mają niesamowitą moc – mogą wywoływać dreszcze, koić skołatane nerwy, mobilizować do działania, relaksować, poprawiać skupienie oraz koncentrację, jak również przywoływać wspomnienia i dodawać barw doświadczeniom. Wśród wspaniałych instrumentów tym wyjątkowym oraz niezaprzeczalnie cudownym jest oczywiście głos. Ludzki aparat głosowy można bez wątpienia nazwać niesamowitym instrumentem dętym. Możliwości, jakie daje, są niezwykłe i dlatego nieustannie odkrywamy nowe talenty, które swoim głosem oraz śpiewem porywają tłumy.

Choć muzyka towarzyszy ludzkości od zawsze, nadal jest nie do końca poznanym obszarem życia. Dlaczego wciąż potrafi nas zaskoczyć? Między innymi dlatego, że obecnie mamy dostęp do technologii, dzięki której możemy zmieniać muzykę. Tu pojawia się inne spojrzenie na autotune oraz cyfrową obróbkę utworów. Ta wtyczka jest jedną z opcji, jakie dają programy do modyfikacji dźwięków. Osoba zajmująca się tym profesjonalnie potrafi dodać do muzyki efekty, które ją wzbogacą, a nie zniszczą.

Czy autotune jest ratunkiem dla osób bez talentu wokalnego?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Towarzyszy im ona podczas pracy, uprawiania sportu, relaksu, sprzątania, nauki, spotkań towarzyskich, a także snu. Już u dzieci można zauważyć, że lubią muzykę i jest dla nich pozytywnym elementem codzienności. Na dalszym etapie rozwoju to, czego słuchamy, staje się formą ekspresji siebie. Nierzadko młodzież dość stanowczo manifestuje swoje poglądy oraz emocje właśnie poprzez muzykę. Oczywiście można tu dostrzec wyraźne podziały, a różnicą często jest aprobata lub negacja cyfrowej obróbki dźwięków instrumentów i wokali.

Osoby modyfikujące przy użyciu autotune tworzoną przez siebie muzykę doceniają to, że program komputerowy tuszuje ich błędy. Wielu melomanów tego nie lubi, ale czy na pewno polubiliby utwory z wokalem nasyconym fałszowaniem, brakiem stabilności dźwięku oraz jednolitości brzmienia? Dla rzeszy audiofilów słuchanie takiej muzyki byłoby wręcz niewykonalne lub bardzo trudne do zniesienia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi technologia. Jest ona ratunkiem dla osób, które tworzą wartościowe i ciekawe teksty, lecz niestety nie potrafią dobrze śpiewać, a koniecznie chcą swoją twórczość ubrać w dźwięki.

Jak używać autotune? Co to zmienia w muzyce?

Osoby zajmujące się obróbką muzyki coraz częściej wykorzystują autotune oraz inne efekty zmieniające dźwięk. Programy używane do tego celu dają mnogość możliwości i niekoniecznie efekt będzie zupełnie nienaturalny. Pułapką może być zbyt duża modyfikacja oraz nasycenie syntetycznymi dźwiękami. Brak umiaru w tej kwestii często sprawia, że muzyka jest niejako spłaszczona, bezbarwna i przeciętna. Jeżeli twórca ma talent, cyfrowa obróbka dźwięków może pomóc mu zaoszczędzić czas podczas sesji nagraniowej, ponieważ nie będzie konieczne nagrywanie utworów od początku. Jeśli osoba chcąca zaistnieć na scenie muzycznej nie ma talentu, autotune da jej możliwość uczynienia swojej twórczości bardziej znośną dla odbiorców.

Kontakt:
695 474 177
691 509 513
info@dzwiekowa.pl

Social Media